بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه – تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

آیا شما هم قصد بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه را دارید؟ برای این کار باید کابینت‌ها، دیوارها، کاشی‌های پشت کابینت، کفپوش‌ها در لیست به‌روزرسانی شما باشد. قبل از اینکه کسی متوجه شود، آشپزخانه می‌تواند این احساس را به‌وجود آورد که قدیمی و کهنه به‌نظر می‌رسد. شاید یکی از دلایل آن فعالیت‌هایی باشد که به صورت دائمی در آن انجام می‌شود. آیا آشپزخانه شما هم به بازسازی دکور نیاز دارد؟

بخش‌های کوچک و بزرگ زیادی در بازسازی دکوراسیون آشپزخانه دخیل هستند و دانستن اینکه از کجا و چگونه باید شروع کرد، می‌تواند کار شما را بدون دردسر و منظم کند. در اینجا به هفت کار ضروری در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اشاره شده است که مطمئناً می‌تواند فضای آشپزی شما را از معمولی به شگفت‌انگیز تبدیل کند. همچنین به 11 اشتباه رایج در بازسازی اشاره شده که باید از آن جلوگیری کرد.

قسمت جلوی کابینت را به‌روز کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

با نصب کابینت‌های جدید یا تعویض درب‌ها با جنس‌های تازه، کابینت‌های کهنه خود را تغییر دهید. بسته به میزان ساییدگی و خراب شدن درب‌های کابینت موجود، می‌توان آن‌ها را با جنس چوب یا PVC  جایگزین کرد تا به یک ظاهر جدید دست یابد.

شما می‌توانید درب‌های چند کابینت بالایی را جدا کنید، آن‌ها را به قفسه‌های باز تبدیل کنید یا درب‌ آن‌ها را با شیشه جایگزین کنید. شیشه چه به صورت ساده و چه به صورت مات می‌تواند به شما کمک کند تا برای چند سال آینده، بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود را انجام داده باشید. همچنین می‌توانید با نصب روکش‌های جدید، کابینت‌ها را دوباره نو کنید. یک نجار ماهر استخدام کنید تا ورق‌های موجود را کنده و کابینت‌ها را با کابینت‌های مدرن بپوشاند.

کاشی‌های پشت کابینت را به‌روزرسانی کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

برای بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه در نظر داشته باشید که کاشی‌های پشت کابینت قدیمی خود را تغییر دهید و شادابی را به فضای آشپزی خود بیاورید. باید مطمئن باشید که جنسی که برای کاشی‌های پشت کابینت انتخاب می‌کنید از موادی باشد که به بهترین حالت با آشپزی شما مطابقت دارد.

آشپزخانه را رنگ‌آمیزی کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

گاهی اوقات تنها چیزی که آشپزخانه شما نیاز دارد، یک لایه رنگ تازه یا تغییر رنگ است. شما هم می‌توانید مانند تصویر بالا به سراغ تم تک رنگ بروید. از سوی دیگر، از امتحان یک جلوه چند رنگ‌ نترسید. به برخی از پالت‌هایی که می‌توانند در آشپزخانه شما استفاده شوند، نگاهی بیندازید. در این زمینه می‌توانید مقاله دکوراسیون آشپزخانه رنگ سفید را بخوانید.

لوازم و چراغ‌ها را به‌روزرسانی کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

این امکان وجود دارد که کارایی هود، اجاق گاز و وسایل دیگر شما به دلیل کهنه شدن کاهش یافته باشد. جدیدترین لوازم خانگی شیک و داخلی را در نظر بگیرید که نه تنها می‌توانند کارایی و مدیریت فضا را تقویت کنند، بلکه می‌توانند تازگی را به آشپزخانه بیاورند. اگر در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه فضا اجازه دهد، به فکر اضافه کردن یک سینک ظرفشویی جزیره‌ای باشید (بخوانید: راهنمای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه).

روشنایی یکی دیگر از بخش‌هایی است که باید برای بازسازی آن به فکر باشید. لامپ‌ها و چراغ های قدیمی را به چراغ‌های LED هوشمند تغییر دهید. این لامپ‌ها  مقرون به صرفه، کم‌ مصرف و عمر طولانی دارند. شما همچنین می‌توانید با نورپردازی خلاقانه کابینت‌ها، محیطی زیبا ایجاد کنید.

از برقکار بخواهید کلیدها و دوشاخه‌ها را در مکان‌های مناسب نصب کند. اتصالات برق و لوله‌کشی را در صورت نیاز درست کنید. نصب دوشاخه‌های جدید را برای ابزارهای جداشدنی مانند توستر و میکسر را هم فراموش نکنید.

کفپوش جدید نصب کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

درست مانند رنگ دیوار و پشت، کف نیز می‌تواند بر ظاهر آشپزخانه شما تأثیر بگذارد. اگر کف آشپزخانه شما از زیر کابینت‌ها تا لبه‌های دیوار کشیده شده است، باید کابینت را بردارید و بعد از چیدمان کف جدید، آن را دوباره نصب کنید.

درست کردن مجدد کف می‌تواند کار سنگین و پرهزینه‌ای باشد و نباید عجولانه انجام شود. برای این مرحله از بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، یک پیمانکار ماهر برای برداشتن مواد کفپوش موجود، آماده‌سازی زیربنا و نصب کفپوش جدید استخدام کنید.

شما می توانید از انواع کاشی‌ها که به راحتی در بیشتر فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید از گزینه‌هایی مانند کاشی‌های طرح‌دار و برجسته استفاده کنید.

فضای ذخیره‌سازی هوشمندانه ایجاد کنید

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

مکان ذخیره‌سازی اضافی در مکان‌های مرده همیشه یک مزیت است. قسمت بالای کابینت‌ها، فضای دیوار استفاده نشده، قسمت بالای یخچال، فضای عمودی در طرفین سینک ظرفشویی جزیزه‌ای و غیره را می‌توان برای ذخیره‌سازی اضافی در آشپزخانه استفاده شود.

کشوهای داخلی بزرگ می‌توانند کارایی کابینت‌های شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. داشتن فضای ذخیره‌سازی بیشتر شلوغی‌های روی پیشخوان را کمتر کرده و این کار در نهایت به آشپزخانه شما نظم خواهد داد. برای آشنایی با انواع قفسه‌ها و تجهیزات کابینت آشپزخانه، مقاله انواع اکسسوری کابینت را بخوانید.

با لوازم دکوری شخصی، محیط را شخصی‌سازی کنید.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

اجازه دهید آشپزخانه شما با پر کردن فضا با چیزهایی که دوست دارید، شخصیت شما را نشان دهد. اگرچه یک چراغ آویز منحصربه‌فرد، یک قالیچه برجسته، یک چرخ دستی قدیمی، یا یک پنجره‌ نورپردازی مطمئناً می‌تواند این کار را انجام دهد، اما عناصر کوچک‌تر مانند دستگیره‌های کابینت جذاب، شیشه‌ها، گلدان‌ها و گیاهان خانگی می‌توانند محیط را بیشتر شخصی‌سازی کنند (پیشنهاد مطالعه: انواع دستگیره کابینت).

دیوارها را با یک کاغذ دیواری، یک تابلوی ساده یا یک کولاژ عکس خانوادگی که همیشه می‌خواستید، بپوشانید و آشپزخانه خود را رویایی کنید.

11 اشتباه بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه رویایی شما می‌تواند یک پروژه نوسازی هیجان‌انگیز باشد که ممکن است شامل خراب کردن دیوارها و انتخاب همه چیز از کف‌پوش گرفته تا لوازم برقی آشپزخانه باشد. معمولاً یک فرآیند سرگرم‌کننده اما پیچیده با بخش‌های مختلف است. شما به راحتی می‌توانید جزئیاتی را نادیده بگیرید که می‌تواند مشکلات اساسی را ایجاد کند و باعث شود که بودجه خود را از بین ببرید.

بنابراین، ما چندین مختصص از جمله معماران، طراحان، و متخصصان کفپوش صحبت کردیم تا اشتباهاتی که در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید از آن‌ها اجتناب کنید، بیابیم. در اینجا به 11 اشتباه رایج که هنگام بازسازی دکور آشپزخانه ممکن است به وجود آید، اشاره کرده‌ایم.

عدم برنامه‌ریزی صحیح

به گفته معماران، بزرگترین اشتباهی که اکثر صاحبان خانه در حین بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مرتکب می‌شوند، عدم برنامه‌ریزی صحیح است. بازسازی موفیت‌آمیز آشپزخانه نیاز به یک هدف و چشم‌انداز دارد. شما باید تصمیم بگیرید که زندگی شما و خانواده‌تان در این فضای جدید چگونه خواهد بود؛ زیرا آشپزخانه باید در راستای رسیدن به این اهداف عمل کند.

دست کم گرفتن هزینه‌ها

علاوه بر برنامه‌ریزی، در نظر نگرفتن بودجه دقیق بازسازی، یک اشتباه بزرگ دیگر است. هر چیزی که فکر می‌کنید می‌خواهید خرج کنید، با 15 تا 20 درصد هزینه بیشتر برآورد کنید. برای این کار وقت بگذارید و تا جایی که ممکن است در مورد کفپوش، میز، کابینت، روشنایی، لوازم جانبی، لوازم برقی و غیره تحقیق کنید؛ زیرا اکثر افراد در تصمیم‌گیری عجله می‌کنند.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

انتخاب لوازم بعد از کابینت

براساس نظر متخصصین، در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه انتخاب لوازم آشپزخانه خود بعد از نصب کابینت اشتباه است. وقتی نوبت به طراحی آشپزخانه می‌رسد، اندازه‌گیری‌ها بسیار مهم هستند و تفاوت یک تا دو اینچی می‌تواند باعث ایجاد یا از بین رفتن یک بخش شود. بنابراین، قبل از اینکه مشخصات کابینت ساخته شود، باید اندازه‌های دستگاه‌های خود را بدانید. این کار اجازه می‌دهد تا هنگام چیدمان همه چیز، مشخصات دستگاه‌ها به درستی در نظر گرفته شود.

نصب کابینت قبل از کف

ترتیب نصب نیز مهم است؛ زیرا به کابینت و کف شما مربوط می‌شود و کارشناسان توصیه می‌کند در صورت امکان، طبقات را بعد از کابینت نصب کنید. اگر کابینت‌ها را بالای کف چوبی نصب شوند، حداقل دو مشکل بالقوه وجود دارد. کفپوش توانایی انبساط و انقباض را از دست می‌دهد و برای کف ایجاد مشکل خواهد کرد و در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر، برداشتن کف بدون آسیب رساندن به کابینت‌ها را بسیار سخت می‌کند. همچنین نصب کف بعد از کابینت نیز خطر آسیب دیدن کف در اثر نصب کابینت را به حداقل می‌رساند.

انتخاب کفپوش اشتباه

اگر قصد دارید از کفپوش‌های چوبی در آشپزخانه جدید خود استفاده کنید، انتخاب چوب بسیار مهم است. چوبی را انتخاب کنید که با پوشش مناسب درست شده باشد. چوب‌های سخت از پیش آماده شده انتخاب خوبی هستند. چوب سخت می‌تواند لغزنده باشد، در حالی که چوب‌های روکش‌دار می‌تواند به انقباض بیشتر کمک کند و آسیب ناشی از ساییدگی آشپزخانه را نیز پوشش دهد.

در هنگام بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود چوب‌هایی با درجه سختی بالا انتخاب کنید تا در برابر استفاده مقاوم باشد و در عین حال آسیب را به حداقل برساند. چوب پنبه بیشتر در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود، زیرا نرم و کیفیت بسیار خوبی دارند. با این حال، چوب پنبه به‌راحتی در آفتاب کم‌رنگ می‌شود؛ بنابراین، باید قرار گرفتن در برابر نور خورشید را در نظر داشته باشید.

نادیده گرفتن مثلث آشپزخانه

صرف نظر از اینکه آشپزخانه شما چقدر شیک به نظر می‌رسد، اگر لوازم کلیدی شما خیلی از یکدیگر فاصله داشته باشند، کاربردی نخواهد بود. در حالت ایده‌آل، شما باید یک مثلث بین اجاق گاز، سینک و یخچال خود ایجاد کنید، به طوری که همه آنها در چند فوت از یکدیگر قرار بگیرند. نصب این سه عنصر اصلی نزدیک به یکدیگر، اما نه خیلی نزدیک، آشپزخانه را کارآمدتر می‌کند.

سیم‌کشی نادرست پریزها

در زمان بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ممکن است یک اشتباه ایمنی نیز وجود داشته باشد که باید هنگام طراحی مجدد آشپزخانه از آن اجتناب کنید. این اشتباه سیم‌کشی نادرست پریزها است. آشپزخانه‌ها باید حداقل دو تا سه پریز در دسترس 20 آمپر داشته باشد؛ ترجیحاً، همه خروجی‌های پیشخوان آشپزخانه باید دارای یک خروجی 20 آمپر باشند. این پریزها باید به صورت ایمنی نصب شوند تا از آتش‌سوزی یا مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه - تکنیک ها، ایده ها و اشتباهات رایج

عدم برنامه‌ریزی برای تحویل

وقتی قطعات، لوازم و مصالح ساختمانی را از منابع مختلف سفارش می‌دهید، باید برنامه‌ای برای زمان و نحوه رسیدن این اقلام و محل ذخیره آنها داشته باشید. اگر شما از نمایشگاه لوازم خانگی، لوازم لوله کشی و روشنایی سفارش دهید، انعطاف بیشتری خواهید داشت. آنها کالاهای شما را نگه‌داری می‌کنند و زمانی که شما آمادگی داشته باشید به شما تحویل می‌دهند. همچنین، اگر آسیبی به آن‌ها برسد خسارت آن را برای شما جبران خواهند کرد.

فرض کنید که فقط می‌توانید کابینت را رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ‌آمیزی کابینت آشپزخانه (یا حتی یخچال) می‌تواند به شما در صرفه‌جویی هزینه‌ها کمک کند. اما چندین سوال مهم وجود دارد که باید قبل از رفتن به این مسیر از خود بپرسید:

  • آیا چیدمان فعلی کاربردی است؟
  • آیا سبک درب قدیمی است؟
  • آیا کابینت‌ها از جنسی ساخته شده‌اند که بتوان آنها را رنگ‌آمیزی کرد؟

اگر در بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود مصالحه کنید، ممکن است چند سال دیگر از تصمیم خود پشیمان شوید.

خیلی شیک بودن

در حالی که همه ما دوست داریم با آخرین روندهای مد و دکوراسیون همراه باشیم، بسیار مهم است که بسیاری از اقلام مد روز را در طراحی ادغام نکنیم، مگر اینکه بتوان آنها را به راحتی ظرف چند سال تعویض کرد. اقلام بزرگ‌تر، مانند کابینت‌ها و حتی میزهای کابینت، باید سبک باشند که تا برای همیشه باقی بمانند، بنابراین نیازی نیست که پس از از بین رفتن این مد روز، تغییرات اساسی را تحمل کنید. برای انتخاب‌های مد روز خود روی کاشی‌های پشتی، سخت‌افزار کابینت و نورپردازی تمرکز کنید.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید از استفاده از قفسه‌های باز خودداری کنید. آن‌ها مد روز هستند و وقتی می‌بینید زیبا و تمیز به نظر می‌رسند، اما واقعیت این است که شما همیشه به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز دارید. شما دوست ندارید بسیاری از وسایل آشپزخانه را در یک قفسه باز ببینید. کارشناسان توصیه می‌کنند که از قفسه‌های باز فقط برای نگهداری گیاهان از قفسه‌های باز استفاده کنید؛ اما، برای نیازهای ذخیره‌سازی خود به کابینت‌های دارای درب تکیه کنید. در این زمینه بهتر است مقاله انواع سبک کابینت را مشاهده کنید.

دست کم گرفتن فضای ذخیره‌سازی

بیشتر مردم به طور کلی فضای ذخیره‌سازی را نادیده می‌گیرند. جدا از نیاز واقعی به فضای ذخیره‌سازی بزرگ برای قابلمه‌ها و تابه‌ها و وسایل کوچک آشپزخانه مانند مخلوط‌کن، اکثر صاحبان خانه‌ها فضای مورد نیاز برای سایر اقلام را اشتباه محاسبه می‌کنند. پس به دنبال راه‌هایی برای اضافه کردن فضاهای ذخیره‌سازی، مانند قفسه‌های ادویه‌ای یا ذخیره‌سازی زیر پیشخوان در سینک جزیره‌ای باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به 7 کار ضروری برای بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اشاره کردیم. اگر شما این کارها را به صورت دقیق انجام دهید، می‌توانید یک آشپزخانه شیک و ایده‌آل داشته باشید. در کنار این کارها باید از چندین اشتباه نیز جلوگیری کنید که در این مطلب به 11 مورد از آن‌ها اشاره گردید.

منابع: architecturaldigest.com | houzz.in

5/5 - (2 امتیاز)
محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

زیباهاوس