راهنمای انتخاب دستگیره کابینت

راهنمای انتخاب دستگیره کابینت – توجه به سبک، نوع، اندازه و قیمت

انتخاب دستگیره کابینت در تکمیل دکوراسیون آشپزخانه، بسیار حائز اهمیت است. انتخاب یک دستگیره مناسب علاوه بر زیبایی که به آشپزخانه خواهد داد، می‌تواند از کابینت‌های شما نیز محافظت کند. برای انتخاب دستگیره ایده‌آل کابینت چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی زیبا هاوس، به چندین نکته ضروری در زمان انتخاب دستگیره اشاره شده، پس حتماً تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نوع دستگیره (دکمه‌ای یا کشویی) را تعیین کنید.

نوع دستگیره (دکمه‌ای یا کشویی) را تعیین کنید.

هنگام انتخاب دستگیره‌ دکمه‌ای، کشویی و یا هر دو، هیچ قانون سخت‌گیرانه‌ای وجود ندارد. اما یکی از اولویت‌ها این است که از دستگیره دکمه‌ای برای درب‌ها و دستگیره کشویی برای کشوها استفاده کرد. همچنین برای درب‌های بزرگ از نوع کشویی استفاده کنید.

باز کردن کشو با دستگیره کشویی بسیار راحت‌تر است؛ زیرا به شما اجازه می‌دهد تا از همه دست خود به جای نوک انگشت دست برای باز کردن کشو کمک بگیرید. از آنجایی که در داخل کشوها انواع ظروف و وسایل سنگین مانند قابلمه‌ها، تابه‌ها و … قرار می‌گیرند، نوع کشویی بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

شما می‌توانید یکی از دکمه‌ای یا کشویی را انتخاب کنید. قبل از اینکه مدل‌های مختلف دستگیره برای انتخاب وجود داشته باشد، در آشپزخانه‌های قدیمی استفاده از دستگیره دکمه‌ای مد بود. انتخاب دستگیره کشویی ظاهری مدرن‌تر دارد؛ اما آشپزخانه‌های سنتی با دستگیره کشویی بیشتر دیده می‌شوند.

هنگامی که تصمیم می‌گیرد همه دستگیره‌ها را از نوع کشویی انتخاب کنید؛ باید نحوه نصب آن‌ها را در نظر بگیرید. برای کشوها به افقی و برای درب‌ها به صورت عمودی آن‌ها را نصب کنید. در نظر داشته باشید اگر انتخاب دستگیره شما از نوع کشویی است، جنسی را انتخاب کنید که خیلی سنگین نباشد؛ زیرا این امر باعث افزایش وزن کابینت شما خواهد شد.

یک سبک دستگیره را انتخاب کنید.

انواع سبک دستگیره کابینت
انواع سبک دستگیره کابینت

به سبک کابینت، لبه میز، وسایل روشنایی و سایر عناصر مهم دکوراسیون خود توجه کنید. آیا آن‌ها خطوط مربع یا منحنی دارند؟ هنگامی که در مورد نوع دستگیره تصمیم گرفتید، باید به این فکر کنید که چه سبکی برای فضای شما مناسب‌تر است. دستگیره‌هایی که دارای برجستگی‌ها و ساختار بافتی مانند هستند، با طرح‌های سنتی بهتر الهام می‌گیرند و به‌هم می‌خورند. کابینت‌های مدرن بهتر است دارای دستگیره‌های با خطوط و لبه‌های صاف و جلوه‌ای براق و مینیمال باشند که در لمس صاف باشد.

برای کمک به این موضوع، مقاله آشنایی با انواع دستگیره کابینت را بخوانید.

پایان کار را در نظر بگیرید.

راهنمای انتخاب دستگیره کابینت

در این مرحله شما باید پایان کار را در نظر بگیرید. سخت‌افزار کابینت زمانی بهترین انتخاب خواهند بود که در آشپزخانه، کنتراست را ایجاد کنند. کابینت شما چه رنگی است؟ لوازم خانگی، شیر آب و روشنایی شما چطور؟ به‌طور کلی، فضاهای با رنگ‌های گرم‌تر با کابینت‌های برنجی حسی قدیمی دارند، در حالی که رنگ‌های سردتر با سخت‌افزار کابینت تیره‌تر، مدرن‌تر هستند.

راحتی دستگیره‌ها را در نظر داشته باشید.

راهنمای انتخاب دستگیره

قبل از خرید، دستگیره دکمه‌ای یا کشویی آن را امتحان کنید. آن را لمس و احساس کنید و دست خود را داخل آن قرار دهید، دست شما به‌خوبی جا می‌رود؟ آیا حس خوبی دارید؟ یا انگشتان شما را فشار داده است و اطراف لبه‌ها تیز است؟

وقتی دستگیره را می‌گیرید یا می‌کشید، آیا لبه‌های نوک تیز یا برآمدگی‌هایی به انگشتان شما فشار می‌آورد؟ وقتی چندین بار در روز از آنها استفاده می‌کنید، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

اندازه دستگیره‌های کابینت را تعیین کنید.

تعیین اندازه دستگیره های کابینت

زمانی که قصد خرید دستگیره را دارید، باید اندازه مورد نیاز را براساس کابینت خود مشخص کنید. اگرچه هیچ قانون مشخصی وجود ندارد، ما به‌طور کلی توصیه می‌شود که طول دستگیره کشویی تقریبا 1/3 عرض کابینت یا کشو باشد.

  • برای کشوهای کوچک با اندازه 12 اینچ یا کمتر، معمولاً نوع کشویی با اندازه 3 تا 4 اینچ یا نوع دکمه‌ای با قطر 1 اینچ مناسب خواهد بود.
  • برای کشوهای متوسط با اندازه ​​بین 12 تا 30  اینچ، نوع کشویی بین 4 تا 8 اینچ یا نوع دکمه‌ای با قطر بین 1 اینچ تا 1.5 اینچ ایده‌آل است.
  • برای کشوهای بزرگ، 30 تا 48 اینچ به نوع کشویی بیشتر از 8 اینچ یا نوع دکمه‌ای با قطر 1 اینچ یا بیشتر نیاز دارند. استفاده از دو عدد دستگیره کشویی یا دکمه‌ای برای یک کشوی بزرگ نیز عالی عمل می‌کند.

هزینه خرید دستگیره‌ها را بررسی کنید.

هزینه خرید دستگیره کابینت

به خاطر داشته باشید که هزینه‌ای را که برای دستگیره پرداخت می‌کنید، به همان اندازه کیفیت را هم دریافت می‌کنید. تعداد از شرکت‌ها با مارک‌های ارزان قیمت وجود دارند که روکش‌های آنها پایین‌تر از حد معمول است و ارزان به نظر می‌رسند.

به جای رفتن به فروشگاه‎های بزرگ، از طریق نمایشگاه‌های تخصصی به دنبال انتخاب دستگیره خود باشید؛ زیرا آن‌ها تنوع بیشتری دارند و فروشندگانی برای کمک به شما در آن‌جا حضور دارند. از هر نوعی که انتخاب می‌کنید چند عدد اضافی را خریداری کنید تا در صورت خراب شدن هر کدام بتوانید آن را جایگزین کنید. گزینه دیگر، خرید از فروشگاه اینترنتی زیبا هاوس می‌باشد که با درج تصاویر دقیق و باکیفیت دستگیره‌ها و نیز بیان مشخصات آنها اعم از جنس، رنگ، اندازه، شرکت سازنده و … شما را در امر خرید انواع دستگیره کابینت یاری می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله 6 نکته ضروری برای خرید دستگیره بیان شد. همه این موارد اشاره شده، جزء نکات اساسی در انتخاب دستگیره است و شما باید در هنگام خرید خود همه آن‌ها را در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید. در صورتی که برای خرید دستگیره به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید، می‌توانید با پشتیبانی فروشگاه اینترنتی زیبا هاوس تماس بگیرید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

زیباهاوس