ریل ملونی

قیمت ریل ملونی

ریل کشو و کابینت ملونی

ریل کابینت و یا کشو برند ملونی از جمله ابزارهای لازم و ضروری مورداستفاده برای سهولت در حرکت عقب و جلو کشوها‌ می‌باشد. ریل ملونی از جمله محصولات تولیدی برند ملونی در انواع مختلف مانند سایر یراق‌آلات بنا به کاربردی که دارند تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مکانیزم به کار رفته در ساختار هر نوع ریل در میزان تحمل وزن و همچنین کاربری آن تاثیر بسزایی خواهد داشت. از آنجا که کشوها از بخش‌های پرکاربرد در میان کمدها و یا کابینت‌های آشپزخانه هستند بنابراین حرکت راحت به سمت عقب و جلو کشو بدون گیر کردن و حتی تولید صدای ناهنجار از مواردی است که موجب به انتخاب مناسب و خرید ریل کشو و یا کابینت می‌شود.

برای اطلاع از قیمت ریل‌های برند ملونی همچون قیمت ریل ملونی تاچ ملونی و یا خرید ریل ملونی می توانید به صفحه اصلی وب سایت زیباهاوس مراجعه نمایید همچنین جهت دریافت مشاوره در زمینه انتخاب ریل مناسب با مشاورین زیباهاوس از طریق شماره 02176793971 در تماس باشید.

انواع ریل

همانند سایر یراق‌آلات ریل‌های مختلفی بنا به مکانیزم‌های به کار رفته در آن‌ها و میزان تحمل وزن تولید و به کار برده می‌شوند. قدرت تحمل وزن از معیارهای مهم جهت انتخاب ریل و به کارگیری آن می‌باشد. عدم توجه به این نکته امکان ایجاد مشکل در باز و بسته شدن درب کشو را فراهم می‌آورد.

کشوهایی که وزن آن‌ها سبک بوده و سبک ترریل غلتکی هستند می توان از ریل ساچمه‌ای استفاده نمود. ریل کشو تاندوم مناسب استفاده برای کشوهایی با وزن سنگین می‌باشد.این نوع از ریل‌ها در دو نوع فول و نیمه فول تولید شده و از ویژگی‌های این نوع ریل‌ها می‌توان به مجهز بودن آن‌ها به آرام بند اشاره نمود.

 

ریل ملونی
ریل ملونی

ریل کشو ساچمه‌ای

ریل ساچمه‌ای یکی از انواع ریل‌ها با عملکرد روان و استقامت و پایداری بالا که در دو نوع دو تکه و یا سه تکه ساخته می‌شود. رایج ترین کاربرد استفاده از این ریل‌ها در کشوهای چوبی و دکوراسیون‌های داخلی کشوهای کابیت آشپزخانه و یا کشوهای کمد می‌باشد.این ریل‌ها با کیفیت بالا از نظر باز و بسته شدن به خاطر ساچمه‌های تعبیه شده در آن حرکتی روان دارند.  مدل‌های مختلفی از آن در اندازه‌های 20 الی 100 سانتی‌متر قابل تولید می‌باشد. پوشیده شده از ساچمه که به وسیله عایق پلاستیکی ضد صوت (جذب کننده صدا) در ریل قرار دارد.

ریل ساچمه‌ای دو تکه : این مدل مناسب استفاده برای کشوهایی با وزن کم و سبک طراحی شده اند. از دو تکه ساخته شده و باکس کشو بصورت کامل از کشو جدا نمی‌شود. این مدل در هنگام نصب هم به کشو و هم به بدنه کابینت وصل می‌شود. کاربرد این نوع از ریل‌ها بسیار کم شده است.

ریل ساچمه‌ای سه تکه و یا تلکوپی : با قابلیت تحمل وزن بالا و متشکل از سه تکه و همچنین امکان جدا شدن کشو از بدنه به صورت کامل هستند. این نوع از ریل‌ها در سه نوع  ریل کشو ساچمه‌ای ساده  ریل ساچمه‌ای آرام بند و یا ترمز دار و همچنین ریل ساچمه‌ای تاچ  و یا لمسی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش یک تکه‌ای این مدل از ریل‌ها بر روی بدنه باکس و بخش دوتکه‌ای دیگر به بدنه‌ی اصلی نصب می‌شوند.

بدنه این مدل از ریل‌ها از جنس فولاد سرد بوده می‌باشد. طراحی لبه‌ی آن‌ها به گونه‌ای است که در شیارهای ریل مقابل قرار می‌گیرند. ریل‌های ساچمه‌ای کشو در برابر خوردگی و آلاینده‌ها بسیار مقاوم‌اند چراکه دارای آبکاری هستند. برخی از این ریل‌ها آبکاری کروم داشته و برخی دیگر دارای پوشش الکترولیتی مشکی هستند که این آبکاری‌ها موجب افزایش طول عمر ریل کشو خواهد شد.

ریل ساچمه‌ای پمپی آرام بند ملونی : از جمله بهترین ریل‌های ساچمه‌ای برند ملونی با حرکتی نرم و روان همچنین مجهز به آرام‌بند می‌باشد.

ریل کشو آرام بند

این ریل‌ها از پرمصرف ترین انواع ریل با کاربردهای فراوان مورد استفاده در انواع مدل‌ها و سبک‌های طراحی شده از کابینت‌ها می‌باشند. ساخته شده از یک بدنه یکپارچه متصل به کشو هستند. مکانیزم اصلی آن‌ها سیستم آرام بند در ساختار ریل‌ها می‌باشد و همین امر موجب جلوگیری از ضربه دیدن کشو و بدنه کابینت در اثر بسته شدن و یا گیر کردن انگشت دست بین کشوها می‌شود.

انواع ریل کشو آرام بند :

1 –  ریل کشو آرام بند تاندم : ریل کشو در زیر باکس قرار گرفته و در هنگاه باز شدن کشو ریل دیده نمی‌شود. این نوع ریل‌های مخفی آرام‌بند در دو نوع ول و نیمه فول عرضه شده و یکی از تفاوت های میان آن‌ها مقدار وزن تحملی آنهاست. برای مثال ریل تاندم آرام بند نیمه فول میزان وزن 30 کیلوگرم و ریل تاندم فول میزان وزن 40 کیلوگرم را تحمل می‌کند. از دیگر تفاوت‌های ریل تاندم نیمه فو و فول میزان بازشدن آن‌ها می‌باشد. ریل تاندم آرام بند نیمه فول 8 سانتی‌متر کمتر از ریل تاندم فول آرام بند باز می‌شود. از نظر هزینه مدل آرام بند فول گران قیمت تر است.

2 – ریل کشو آرام بند بدنه دار : با قدرت تحمل وزن بالا و مناسب استفاده کشوهای بزرگ و سنگین می‌باشند. ریل کشو در این مدل‌ها همراه با یک رانر و بدنه چسب و راست فلزی بوده در رنگبندی‌های مختلفی بنا به برندی که هستند تولید می‌شوند.این مدل از ریل‌ها دارای انواع ریل تادم باکس , ریل ذبل باکس , ریل اسلیم , مجیک باکس می‌باشند.

سوالات متداول

ویژگی های ریل مخفی آرام بند فول ملونی چیست؟

پاسخ : ساخت کشور چین با توانایی تحمل وزن بار تا 45 کیلوگرم با جنس بدنه آهنی و همچنین قابلیت رگلاژ کردن

فول بودن ریل تاندم فول ملونی به چه معناست؟

پاسخ : فول بودن این نوع ریل بدین معنا می‌باشد که در صورت نصب این ریل آرامبند مخفی کشو تا انتها باز خواهد شد. این ویژگی قابلیت دسترسی به کل فضای داخل کشو را برای شما فراهم می‌آورد.

چگونه می‌توانم ریل ملانی مناسب را سفارش دهم؟

پاسخ : جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاع از قیمت ریل ملانی می‌توانید با شماره با کارشناسان زیباهائس در تماس باشید و از طریق سایت محصول مد نظر را سفارش دهید.

5/5 - (3 امتیاز)
محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

زیباهاوس