واکین کلوزت

چیدمان واکین کلوزت با 11 ایده جذاب و هوشمندانه

واکین کلوزت یا کلوزت روم اتاق کوچکی است که برای نگهداری از لباس‌ها، اکسسوری، کیف و کفش به‌کار می‌رود. چند ایده هوشمندانه، کمی نظم و سازماندهی فضا و تغییر کاربری بعضی وسایل کمک می‌کند تا کارایی واکین کلوزت به حداکثر برسد. در واقع چیدمان و اجرای ایده‌ها در کاربردی بودن واکین کلوزت تاثیر دارد. طراحی کلوزت روم را می‌توانید با حذف مواردی شروع کنید که دیگر نیازی به آنها ندارید. سپس فهرستی از لوازم باقیمانده تهیه کنید، و آنها را به نحوی طبقه‌بندی کنید تا بیشترین استفاده را از فضای موجود ببرید. در نهایت با کمی تحقیق می‌توانید اطلاعاتی در مورد چیدمان و استفاده کاربردی از قفسه‌ها، طاقچه، انبار‌ها و راه‌حل‌های هوشمند DIY برای بازیافت و مرتب کردن کمد به دست بیاورید. در ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی زیباهاوس، ایده‌های هوشمندی برای طراحی و استفاده از فضا، ویژگی‌های سفارشی، چیدمان کاربردی و سازماندهی وسایل مطرح می‌کنیم که می‌توانید از آنها برای طراحی واکین کلوزت خود استفاده کنید.

استفاده از انواع مختلف کمد‌ها

استفاده از انواع مختلف کمد‌ها

برای طراحی واکین کلوزت باید از انواع کمد‌ها و فضا‌ها برای ذخیره‌سازی استفاده کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید از چوب‌لباسی‌های متنوع، سطل‌های پلاستیکی، سبد‌ها، طبقه‌ها و باکس دیواری بدون درب، و کمد‌ها برای نگهداری انواع لباس‌ها و اکسسوری استفاده کنید. قانون کلی این است که لباس‌ها، کفش‌ها و کیف‌ها را در فضاهای باز و بدون درب جا دهید تا به راحتی آیتم‌های مورد نظر برای استایل خود را انتخاب کنید. اما سایر وسایل جزئی‌تر و اکسسوری‌ها را در کمد‌ها و کشو‌ها قرار دهید تا ظاهر مرتب واکین کلوزت شما حفظ شود.

توجه به استایل واکین کلوزت

توجه به استایل واکین کلوزت

کمد‌هایی با سایز‌های کوچک و بزرگ و فضاهای تنگی در واکین کلوزت مشاهده می‌شود، اما با این حال نمی‌توان از طراحی آن صرف نظر کرد. به‌عنوان مثال می‌توانید از یک لوستر زیبا برای روشنایی داخل واکین کلوزت استفاده کنید و با فضای تاریک و دلگیر آن خداحافظی کنید. همچنین می‌توانید درب و دیوار‌های آن را با کاغذ دیواری بپوشانید و حتی از یک آینه برای جلوه بیشتر این فضا استفاده کنید.

از هر اینچ واکین کلوزت استفاده کنید.

از هر اینچ واکین کلوزت استفاده کنید.

واکین کلوزت را به شیوه‌ای مرتب و سازماندهی کنید که استایل شخصی شما را منعکس کند. این فضا ایده‌های هوشمندانه و جذاب شما برای سازماندهی کلوزت روم را نشان می‌دهد. قفسه‌ها، طبقه‌ها، سبد‌ها و باکس‌ها همگی فضای مورد نیاز برای نگه داشتن وسایل و آویزان کردن لباس‌ها را تامین می‌کنند. برای زیبایی بیشتر می‌توانید از دستگیره درب شیشه‌ای و باکس‌های رنگی نیز استفاده کنید.

چیدمان واکین کلوزت را تغییر دهید.

چیدمان واکین کلوزت را تغییر دهید.

چیدمان سفارشی اتاق لباس فضاهای قابل استفاده را بهتر نشان می‌دهد. یک کمد بلند وسط این واکین کلوزت قرار می‌گیرد که چند‌تا کشو برای قرار دادن لباس‌ها، اکسسوری و سایر لوازم جانبی دارد.

معمولا از میله‌های چوب لباسی برای آویزان کردن لباس‌های بلند و آنهایی استفاده می‌کنند که نباید چروک شوند. همچنین می‌توانید از یک لوستر برای روشنایی بیشتر واکین کلوزت استفاده کنید تا فضای آن روشن‌تر شود و به‌راحتی در مقابل آینه، اکسسوری و جواهرات را امتحان کنید. بهتر است کف اتاق را شلوغ نکنید تا در صورت نیاز قدم بزنید و استایل خود را بررسی کنید.

از قفسه‌های بدون درب برای دسترسی راحت‌تر استفاده کنید.

از قفسه‌های بدون درب برای دسترسی راحت‌تر استفاده کنید.

سازماندهی اتاق لباس برای استفاده کارآمد از فضاها بسیار ضروری است. شما باید برای هر وسیله‌ای یک جایگاه قابل دسترس در واکین کلوزت در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از قفسه‌ها برای نگهداری وسایلی که کاربرد بیشتری دارند استفاده کنید، تا در معرض دید باشند و به‌راحتی آنها را در استایل‌های خود به‌کار ببرید. در واکین کلوزت قسمتی را به لباس‌های مردانه اختصاص دهید که میله‌های چوب‌لباسی، کشو‌‌ها و جاکفشی وجود داشته باشد. باکس‌هایی با لیبل‌های مشخص نیز بالای چوب‌لباسی قرار می‌گیرند و از آنها می‌توانید برای نگهداری لباس‌های فصول سرد یا گرم و لوازم ورزشی استفاده کنید.

واکین کلوزت خود را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید.

واکین کلوزت خود را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید

از مبلمان برای بخش‌بندی واکین کلوزت و استفاده بیشتر از فضا استفاده کنید. یک کتابخانه می‌تواند اتاق لباس شما را به دو فضای مجزا تقسیم کند و در عین حال از آن برای جای‌ دادن کفش‌ها استفاده کنید. یک صندلی کوچک نیز می‌توانید کنار کتابخانه بگذارید تا برای تعویض کفش و همچنین برداشتن لوازم از طبقات بالاتر از آن استفاده کنید. باکس‌ها و طبقه‌های روبروی کتابخانه نیز برای آویزان کردن لوازم به‌کار می‌رود.

از راه‌حل‌های هوشمند DIY برای فضاسازی استفاده کنید.

از راه‌حل‌های هوشمند DIY برای فضاسازی استفاده کنید.

قفسه‌ها و کشو‌های توکار قدیمی روش مناسبی برای ذخیره و نگهداری لوازم در داخل کمد‌ها است، اما چوب‌لباسی‌های دست‌ساز توسط خودتان (DIY) که از لوله‌های بازیافت شده ساخته می‌شوند ایده خوبی برای فضاسازی و جای دادن لباس‌ها است. این ایده هوشمندانه به شما این امکان را می‌دهد که پیراهن‌های خود را پس از اتو کردن آویزان کنید و دیگر نگران چروک شدن آنها نباشید. میله پایینی نیز برای آویزان کردن شلوار‌ها در نظر گرفته شده است.

واکین کلوزت را با‌ توجه به فضا و ویژگی‌های موجود طراحی کنید.

واکین کلوزت را با‌توجه به فضا و ویژگی‌های موجود طراحی کنید.

گاهی اوقات سقف‌های شیبدار ممکن است شما را برای ساخت یک واکین کلوزت کوچک ناامید کند، اما خبر خوب این است که می‌توانید با وجود سقف‌های شیبدار نیز از فضا حداکثر استفاده را ببرید. در چنین طراحی از فضای دیوار‌ها بیشترین استفاده را می‌کنند. جایی که سقف با نیمه دیوار برخورد می‌کند، دو میله به‌صورت عمودی بر یکدیگر نصب می‌شوند و برای جای دادن لباس‌های کوتاه‌تر مانند پیراهن، شلوار و تونیک‌ها به کار می‌رود. میله نصب شده روی دیوار بلند‌تر فضایی برای نگهداری لباس‌ها بالای جاکفشی کوچک فراهم می‌کند. بالای این میله‌ها نیز برای نگهداری اکسسوری و سایر لوازم جانبی به‌کار می‌رود.

واکین کلوزت خود را گسترش دهید.

واکین کلوزت خود را گسترش دهید.

واکین کلوزت مشابه آنچه در تصویر بالا مشاهده می‌کنید به‌خوبی برای نگهداری وسایل سازماندهی شده، اما می‌توانید کنار آن یک رختکن برای تعویض لباس نیز در نظر بگیرید. در چنین فضایی می‌توانید یک کمد اختصاصی برای لباس‌های زیر زنانه، ورزشی و جوراب‌ها در نظر بگیرید و اکسسوری‌ها نیز در قفسه‌های بالای کمد قرار می‌گیرند. علاوه‌بر این برای اینکه واکین کلوزت بزرگ شما ظاهر آراسته‌تری داشته باشد، یک درب کشویی نیز برای آن قرار دهید.

از کمد داخل واکین کلوزت استفاده کنید.

از کمد داخل واکین کلوزت استفاده کنید.

یکی از ایده‌هایی که فضای در دسترس شما را بیشتر می‌کند استفاده از کمد دیواری در واکین کلوزت است، به این ترتیب فضای بیشتری داخل کمد و همچنین روی آن برای نگهداری لوازم اضافه می‌شود. در تصویری که مشاهده می‌کنید یک دراور چوبی داخل واکین کلوزت قرار داده شده است که بالای آن نیز طبقات شیشه‌ای بدون درب وجود دارد و موجب می‌شود فضای روشن‌تری در اختیار داشته باشید.

همچنین دو بخش متفاوت برای آویزان کردن لباس‌ها و همچنین ژاکت و بلوز‌ها در نظر گرفته شده است. طبقات کمد‌ها تا سقف ادامه پیدا کردند تا فضای کافی برای نگهداری وسایلی که به‌ندرت از آنها استفاده می‌شود وجود داشته باشد.

یک واکین کلوزت کوچک سفارشی را امتحان کنید.

یک واکین کلوزت کوچک سفارشی را امتحان کنید.

تا جایی که بودجه شما اجازه می‌دهد، از فضاهای موجود برای ساخت یک واکین کلوزت کوچک استفاده کنید. بخش‌های متفاوت واکین کلوزت امکان استفاده حداکثری از فضا را می‌دهند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، فضای کمد دیواری به ۴ بخش متفاوت تقسیم‌ شده است. از بخش پایینی برای آویزان کردن کت‌ها، کشو‌هایی برای نگهداری لوازم جانبی، بخش بالایی برای آویزان کردن پیراهن و شلوار‌ها، و طبقات بالایی نیز برای نگهداری لوازم که باید جلوی چشم باشند. در کمد سمت راست تصویر نیز طبقاتی مجزا ایجاد شده تا هر کدام به لباس‌ها،‌کفش‌ها و آیتم‌های دیگری اختصاص داده شوند.

منبع: bhg.com

5/5 - (1 امتیاز)
محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

زیباهاوس