نظم دادن به کابینت آشپزخانه

10 ترفند چیدمان و نظم دادن به کابینت آشپزخانه

شما چقدر زمان خود را صرف پیدا کردن وسایل داخل کابینت می‌کنید؟ اگر یک اصول درست برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه نداشته باشید، خیلی سریع نظم آن به‌هم می‌ریزد. یادگیری نحوه سر و سامان دادن به کابینت آشپزخانه می‌تواند سخت است؛ بنابراین، ما راه حل های ساده‌ای ارائه کرده ایم که بی‌نظمی داخل کابینت آشپزخانه را کنترل می‌کند. وقت گذاشتن برای چیدمان درست کابینت آشپزخانه، کارهای روزانه شما را آسان‌تر می‌کند. ما در این مقاله با 10 مرحله ساده مرتب کردن کابینت آشپزخانه را برای شما آماده کرده‌ایم. پس اگر می‌خواهید کابینت‌های مرتبی داشته باشید تا پایان این مقاله از فروشگاه اینترنتی زیباهاوس همراه ما باشید.

از تمیز کردن کابینت شروع کنید.

از تمیز کردن کابینت شروع کنید.

برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه از تمیز کردن آن‌ها شروع کنید. تمام وسایل را از کابینت‌ها و کشوهای خود بردارید و روی پیشخوان آشپزخانه خود بچینید. این کار به شما کمک می‌کند که با یک اسفنج یا پارچه میکرو فیبر به تمام قسمت‌ها دسترسی پیدا کنید تا از شر هرگونه کثیفی و موارد ریز که در پشت پنهان شده‌اند، خلاص شوید.

نکته: شما می‌توانید با ترکیب یک قسمت صابون یا مواد شوینده با دو قسمت آب در یک بطری، اسپری پاک‌کننده‌ای بسازید که برای بیشتر کابینت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود مقاله تمیز کردن کابینت را هم بخوانید.

داخل کابینت را با آستر بپوشانید.

داخل کابینت را با آستر بپوشانید.

قبل از اینکه لوازم آشپزخانه خود را به جای مناسب خود برگردانید، کف کشوها و کابینت‌های خود را با آستر مخصوص بپوشانید. آسترها باعث ایجاد ثبات در کابینت یا کشو می‌شوند و از لیز خوردن و افتادن وسایل جلوگیری می‌کند.

نکته: در قسمت‌هایی که می‌خواهید از لغزش وسایل جلوگیری کنید، از یک آستر مهره‌دار محکم استفاده کنید. همچنین از یک آستر آجدار در قسمت‌هایی که ممکن است به اندازه کافی به آن نیاز نداشته باشید، استفاده کنید.

اقلام سنگین را در طبقه پایین بچینید.

اقلام سنگین را در طبقه پایین بچینید.

برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه اقلام بزرگ‌تر و سنگین‌تر را در طبقات پایین قرار دهید. با قرار دادن بشقاب‌ها و کاسه‌های بزرگ در قفسه‌ پایین، کار آسان‌تری برای وارد کردن و بیرون آوردن آن‌ها از کابینت خودتان دارید.

نکته: لیوان‌ها سبک‌تر هستند و شما می‌توانید آن‌ها را در قفسه‌های بالاتری که هنوز در خالی هستند، نگهداری کنید. اگر لیوان‌هایی برای مهمانی‌های ویژه دارید، آن‌ها را در قفسه‌ای قرار دهید که کمتر از آن استفاده می‌کنید؛ چراکه نیازی به دسترسی زیاد به آن‌ها ندارید.

نزدیکی با ماشین ظرفشویی را در نظر بگیرید.

نزدیکی با ماشین ظرف‌شویی را در نظر بگیرید.

هیچ کس خالی کردن ماشین ظرف‌شویی را دوست ندارد؛ بنابراین، این کار را برای خودتان آسان‌تر کنید. ظروفی مانند بشقاب‌ها و کاسه‌ها را که اغلب استفاده می‌کنید، در کابینتی نزدیک به ماشین ظرف‌شویی نگهداری کنید. این کار به شما کمک می‌کند بعد از تمیز کردن آن‌ها در داخل ماشین، به‌راحتی بتوانید به محل خود برگردانید.

نکته: وسایل دم دست مانند بشقاب، کاسه و فنجان را در یک قفسه نگهداری کنید تا بتوانید همه آن‌ها را از یک قسمت خارج کنید.

قابلمه‌ها و تابه‌ها را روی هم بچینید.

قابلمه‌ها و تابه‌ها را روی هم بچینید.

برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه، قابلمه‌ها و تابه‌های بزرگ و با شکل منحصربه‌فرد را در کابینت‌های پایینی نگهداری کنید. قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را در یک طرف قفسه و درب‌ها را در طرف دیگر قرار دهید. این کار باعث می‌شود که آن‌ها در دسترس باشند و به‌راحتی پیدا می‌شوند.

نکته: جمع کردن قابلمه و تابه آسان است. وقتی کابینت را تمیز می‌کنید، فقط آن‌هایی را که استفاده می‌کنید، نگه دارید.

مواد غذایی را دسته‌بندی کنید.

مواد غذایی را دسته‌بندی کنید.

برای صرفه‌جویی در زمان، موادی را که معمولاً با هم در یک کابینت قرار می‌گیرند، دسته‌بندی کنید. به این ترتیب وقتی در حال تهیه غذا هستید، لازم نیست هر کابینت را برای جستجوی مواد مشابه مانند آرد، شکر و نمک باز کنید.

نکته: سعی کنید از سطل برای نگهداری این اقلام استفاده کنید. هنگامی که ماده‌ غذایی را لازم دارید، به‌سادگی یک سطل را بیرون بیاورید و آن را روی پیشخوان قرار دهید و استفاده کنید.

به همه چیز برچسب بزنید.

به همه چیز برچسب بزنید.

هیچ کس دوست ندارد روز خود را با ریختن تصادفی نمک در قهوه خود شروع کند. برای نظم دادن به کابینت آشپزخانه به همه مواد داخل آن برچسب بزنید، با ابن روش احتمال اشتباه خیلی کمتر خواهد شد. برای اینکه داخل کابینت شما زیبا به نظر برسد، از برچسب‌‌های یکدست استفاده کنید.

نکته: ظروف خود را همراه با تاریخ انقضا برچسب بزنید تا بدانید چه زمانی مواد غذایی خراب می‌شود.

از یک قفسه برای ادویه استفاده کنید.

از یک قفسه برای ادویه استفاده کنید.

آیا از مرتب کردن ادویه‌جات خسته شده‌اید؟ از یک قفسه برای نگهداری ادویه استفاده کنید؛ به این ترتیب می‌توانید ادویه مناسب خود را با آسانی بیرون بکشید و سپس آن‌هایی که نیاز ندارید به جای خود برگردانید. این کار به مرتب کردن کابینت آشپزخانه کمک می‌کند.

نکته: برچسب‌هایی که معمولاً روی محفظه ادویه هستند خیلی زود پاک می‌شوند. خودتان برچسب‌های جدیدی برای آن‌ها درست کنید تا شما به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

ظروف غذاخوری را در کشویی مرتب کنید.

ظروف غذاخوری را در کشویی مرتب کنید.

آیا کشوهای شما با وجود ملاقه بسته می‌شود؟ با مرتب کردن کشوها کار خودتان را راحت کنید. نکته کلیدی این است که از تقسیم کننده برای کشو استفاده کنید. کشو را جدا کنید تا ظروف غذاخوری محل مشخصی را داشته باشد.

نکته: کشوها را بیش از حد دسته‌بندی نکنید و ظروفی که به آن نیاز ندارید از کشو بردارید.

وسایل تمیز کردن را نزدیک نگه دارید.

وسایل تمیز کردن را نزدیک نگه دارید.

هر اندازه هم مراقب باشید آشپزخانه بالاخره نامرتب می‌شود. وسایل نظافتی خود را زیر سینک نگه دارید تا در دسترس نباشند.

نکته: پارچه یا حوله اضافی را در زیر سینک نگه دارید تا بتوانید درهمان لحظه که مواد غذایی می‌ریزید آن را پاک کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به 10 نکته ساده برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه اشاره کردیم. این ایده‌ها به شما کمک می‌کند که نحوه چیدمان و نظم دادن به کابینت را یاد بگیرید و زمانی را که در آشپزخانه می‌گذرانید، برایتان لذت‌بخش‌تر باشد. بعد از اینکه این نکات را مطالعه کردید، سعی کنید از این تکنیک‌ها در خانه خود استفاده کنید تا در زمان، فضا و انرژی خودتان صرفه‌جویی کنید.

البته به یاد داشته باشید، هنگامی که آشپزخانه شما مرتب شده است، به این معنی نیست که به همین شکل باقی خواهد ماند. مطمئن باشید برای تمیز کردن کشوها و کابینت‌های خود حداقل 1 تا 2 بار در سال باید زمان بگذارید.

 

منبع: kitchencabinetkings.com

5/5 - (2 امتیاز)
محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

زیباهاوس